Koberce patří k nejoblíbenějším podlahovým krytinám již odnepaměti. Lidé si je pokládají na podlahy v městských bytech i honosných sídlech, setkáváme se s nimi v podobě gobelínů, zavěšených na hradech a zámcích a mnohdy žasneme nad jejich nebývalou krásou. Existuje snad něco, kvůli čemuž koberce vnímáme spíše jako obtížný hmyz, a zbavujeme se jich, abychom je nahradili dlažbou nebo parketami?

Údržba – luxování zrovna nepatří mezi oblíbené domácí práce, ale pokud zatneme zuby, ještě se to dá zvládnout. Jenže kdo se domnívá, že s vysavačem vystačí na údržbu koberců, brzy se přesvědčí o tom, že tomu tak zdaleka není. Vysavač nasaje jen část toho, co se mezi vlákny usadí, je to podobné, jako kdybyste chtěli zbavit vysavačem propocené tričko mastného potu. Koberec je totiž také textilie a textilie přece patří do pračky.

kočka na koberci

Skvrny – skvrnitý koberec od čalamády, džemu, džusu, kávy, červeného vína a kečupu nebudí zrovna přívětivý dojem, jenže zbavit jej takových skvrn není jednoduché. A když se skvrny postupně hromadí, jste z toho zoufalí a nejraději byste koberec srolovali, vyhodili a namísto něj položili plovoucí podlahu.

koberce na podlaze

Zápach – po koberci se nejčastěji našlapuje v ponožkách nebo naboso. To je docela logické, neboť jeho měkký a teplý povrch k tomu přímo svádí. Je to svým způsobem balzám na chodidla, v přeneseném významu druh reflexní terapie, velice příjemné a něžné. Jenže bosá chodidla se potí a pot se vtírá při chůzi do koberce, asi jako když se utíráte po koupeli do ručníku. A po určité době vám pak jeho odér může připomínat alespoň týden nemyté bosé nohy.

Všechna tato úskalí jsou sice nepříjemná, ale řešitelná, a to poměrně snadno. Postačí dát na vědomí o vašem problému specializované firmě na čištění koberců v Praze https://www.wismont-cisteni.cz/. Ta si poradí jak se zápachem, tak i se skvrnami a zbytky nečistot. Systém Rotovac s rotujícími kartáči a podtlakovým odsáváním je vůči těmto nepříjemnostem nekompromisní. Váš koberec pak bude jako nový, ostatně, sami se snadno přesvědčíte, že tomu tak je.