Mezi populární sporty napříč generacemi patří například lyžování. Člověk nemusí hned chtít sportovat na vrcholové úrovni, bohatě stačí, když se mu budete věnovat rekreačně pro zhubnutí nebo pro udržení kondice. Pokud si občas rádi zajdete na běžky, jezdíte na snowboardu nebo si neumíte představit život právě bez lyží, měli byste mít kompletní vybavení co se týče oblečení. Je důležité se vždy obléknout tak, abyste neprochladli.

ponožky hrnek

Ideální je mít funkční prádlo – ponožky https://www.c-store.cz/Ponozky-c104_1406_3.htm, tričko i kalhoty, na které si oblečete svrchní vrstvu. Základem pro pohyb venku je právě tento druh prádla, který byl speciálně vyvinutý pro sportovce, vrcholové i rekreační. Funkční oblečení je takové, které je vyrobené ze speciální látky. Odvádí pot, drží teplotu, takže se nezpotíte a nebudete zbytek dne v propoceném prádle. Jistě se vám někdy stalo že jste byli v zimě venku, přešli jste do tepla a hned jste se zpotili vlivem rozdílných teplot. Kdybyste na sobě měli funkční prádlo, rozdílné teploty nebudou mít na nic vliv.

zima lyže

Takové prádlo vám mlže zachránit život
Pokud se chystáte na túru, je potřeba se opravdu dobře připravit, a to nejen co se týče vybavení a plánování trasy. I když se to většině lidí bude zdát naprosto nepochopitelné, loni bylo několik případů, kdy se v zimě na túru vydali lidé jen tak v riflích a někteří dokonce v letní obuvi. Pokud nemáte zkušenosti s horskou turistikou, raději běžte na túru s někým, kdo vás povede. Když už budete chtít chodit po zasněžených horách, vždycky se držte stezky a poslouchejte co vám říká průvodce. Hlavně při túrách mějte na sobě funkční oblečení, které vás v případě nutnosti dokáže i zahřát. Je to skvělý pomocník, kterého byste rozhodně neměli nechávat doma ve skříni, ať už se věnujete lyžování nebo si chcete zkusit zdolat místní horu zrovna během chladných dnů.