Stavba rodinných domů podléhá stavebnímu zákonu. Bohužel si ho každý stavební úřad vykládá po svém, takže zatímco vaše sestřenice o 40 km dál může stavět v podstatě co chce, stavební úřad pod který spadáte vy, může mít mnohem více požadavků na to, jak má stavba vypadat. Nezbývá vám nic jiného než se s tím smířit, pokud chcete dům postavit bez větších potíží.

tepelné čerpadlo

Základem je povolení
Mnoho lidí po nákupu stavebního pozemku řeší, jestli začít projektem nebo spíše začít řešit povolení. Drtivá většina úředníků po vás nejprve bude chtít projekt, na základě kterého vám povolení vydá. Vybrat projekt je potřeba tak, abyste měli stavbu kterou lze na pozemek umístit v souladu s územním plánem. Mnoho lidí se snaží prodat stavební pozemek, který není podle územního plánu koncipovaný jako stavební, takže vás čeká i několikaleté martyrium, abyste pozemek mohli zastavět. Musíte si na katastru a v územním plánu ověřit, co kupujete, jinak se vystavujete velkému riziku, že stavět nebudete.

projekt domu

V dnešní době se klade velký důraz na co nejnižší emise a náklady na provoz domu. I současná legislativa nutí stavebníky novostaveb používat moderní technologie, které sníží emise z vytápění. Za tímto účelem je nutné do domu instalovat tepelné čerpadlo, které se postará o rovnoměrný rozvod teplého i studeného vzduchu celým domem. Nutné je také mít kvalitní zateplení fasády i střechy, kudy uniká spousta tepla.

Jestli hledáte někoho kdo staví nízkoenergetické domy na klíč, jste u nás správně. Postavili jsme již hodně domů, které splňují přísné legislativní požadavky. V našich domech najdete jak tepelné čerpadlo, tak solární panely. Získáte moderní novostavbu, kterou si zamilujete. Stavíme jednoduché bungalovy, ale i netypické stavby do L. Vyberte si svůj nový domov a ještě toto léto můžete bydlet ve svém novém domě.