Naivní lidé žijí třeba i ve skálopevném přesvědčení, že si lze na život vždycky nějak vydělat. Že se prostě dá pracovat a tím si zajistit dost peněz na všechno, co je člověku zapotřebí. A pokud snad ne, jsou tito přesvědčeni o tom, že se dají dočasné problémy vyřešit tím, že zajdeme do banky a peníze si tam půjčíme, čímž se zbavíme finančních starostí.

Jenže to jsou skutečně jenom naivní představy. Lidé, kteří ví, jak to v životě chodí, totiž dávno vědí, že si ne vždy vyděláme tolik, kolik by bylo zapotřebí. A že ani s těmi půjčkami to není zase až tak jednoduché. Ne každá profese je dost dobře placená, ne každý člověk má takové výdaje, na které mu jeho příjmy stačí, a pokud se pak někdo s finančními problémy obrátí na banku, riskuje, že žádnou půjčku nedostane, protože není právě schopen dost kvalitně prokázat svoji schopnost splácet, tedy bonitu.

sloupečky mincí

A tak se v běžném životě dostávají lidé do finančních problémů, s nimiž mnohdy marně zápolí. A když se pak seberou a navštíví banku, aby se zde ucházeli o půjčku, čeká je mnoho papírování a dost dlouhé čekání, po němž následuje odmítnutí.

Tím pádem má spousta lidí problémy, se kterými už si vážně neví rady. Protože kde vzít peníze, když je těch vlastních málo a žádná banka neposkytne ani dočasně další?

Ale netřeba to vzdávat. Když nepůjčí banky, dá se to zkusit i u nebankovní společnosti. A pokud má konkrétní člověk třeba nějaký nemovitý majetek, může ho tu použít jako záruku splácení a získat nebankovní hypotéku.

prasátko s penězi

Taková nebankovní hypotéka bez registru Hypotéky bez registru je tu tedy pro ty, jimž by nikdo nepomohl. I když třeba nejen pro ty. Kdo má nemovitost, zaručí se za splácení právě touto a odpadnou mnohé požadavky, jež jsou typické pro banky a kvůli nimž se zamítá spousta žádostí o bankovní půjčky. A člověk tu tak dostane peníze, které mu zrovna scházejí k normálnímu životu.