Když se o někom řekne, že má svůj den, zpravidla se tím zamýšlí nějaký úspěch, a nejde-li o ironii, je to jeden z ukazatelů životního štěstí. Může jít kupříkladu o špičkový sportovní výkon, složenou vysokoškolskou zkoušku, výhru v loterii, dokončení rekonstrukce bytu atd. Své šťastné dny však můžete prožívat i na docela obyčejném podlahovém koberci. Máte jej rozložený v obývacím pokoji a na jeho ploše se mohou odehrávat různé příjemné životní momenty, například se tu s návštěvou nakláníte nad turistickou mapou a plánujete společný výlet, popíjíte čaj a vyměřujete na podlaze střih na šaty, mazlíte se tu se svými dětmi nebo domácími zvířaty, skládáte puzzle, hrajete karty, sledujete pohádku promítanou projektorem na projekční plátno a jistě byste i vy dokázali popsat další zajímavé činnosti.

koberec na podlaze

Koberec je natolik měkká a pohodlná tkanina, že provádět takovéto činnosti umožňuje prakticky nepřetržitě. Ovšem pouze do té doby, dokud je čistý.

Zašpinit koberec skvrnami od kečupu a rozlité kávy je snadné, ale toto neplatí pro každou domácnost. Někde se úzkostlivě dbá na čistotu a pořádek, takže je koberec relativně čistý a nenajdete na něm ani jedinou skvrnku, jenže i přes pravidelné vysávání se nemůžete zbavit dojmu, že se vám na něm něco nezdá. Po určité době vám totiž bude připadat, že jsou tu ohraničené vyšlapané cestičky, kudy chodíte nejčastěji, a že jsou jaksi zašedlé, a v porovnání s některými zákoutími mají odlišnou, spíše ponurou barvu.

hra na koberci

Další problém nastává ve chvíli, kdy si na koberci hrajete s dětmi a skládáte jednotlivé dílky puzzle, ale ve vašem počínání vás ruší odér, připomínající propocené, týden nošené ponožky. Kombinace ponožkového zápachu a vyšlapaných cestiček vás pak nakonec dovede ke zjištění, že by bylo přece jen vhodné povolat na čištění koberců v Praze https://www.wismont-cisteni.cz/ specialisty, aby koberci vtiskli původní podobu, bez šedavého povlaku a zápachu.