Pořídili jste si mobil a poptáváte na něj vhodný obal? Pak bychom vám mohli připomenout existenci knížkových neboli flipových obalů, které připomínají kapesní diář. Vyrábí se z plastické hmoty s názvem polyuretan.

Vlastnosti polyuretanu

Dobře se drží v ruce – mnozí z vás spí na polyuretanových matracích, ať už se jedná o matrace zdravotní, nebo obyčejné molitanové. Molitan se využívá i v konstrukci křesel, sedacích souprav, polštářů, sedáků atp. Knížkový obal na mobil Xiaomi se také vyrábí z polyuretanu, je to jen odlišná modifikace s názvem eko-kůže. Jednou z pozitivních vlastností eko-kůže je ta, že se dobře drží v ruce, neklouže a nelepí se na pokožku. Zároveň je velmi příjemný a tak trochu připomíná doteky na pravou kůži.

mobil Samsung

Vypadá podobně jako kožené výrobky – tento název také souvisí se vzhledem povrchu materiálu. Eko-kůže skutečně podobně vypadá, jako pravá kůže, výhodou samozřejmě je, že se kvůli lidskému rozmaru nemusí zabíjet zvířata.

Je barevný – obaly na mobily lze zhotovit v mnoha různých variacích barev a s odlišnými povrchovými vzory, můžete si tedy dovolit vašemu mobilu propůjčit vzhled i docela nevšední. Obléknete jej do růžové, bílé, výrazně červené, žluté nebo zelené a třeba si zároveň uvědomíte, jak důležité jsou pro nás barvy. Barevný svět se tak trochu vytratil mezi výrobci nábytku a je to škoda, mnohdy nás zásobují šedou, černou a dalšími ponurými odstíny, které spíš připomínají zataženou oblohu, co vyvolává depresivní náladu.

žena s telefonem

Je prodyšný – prodyšnost je klíčová vlastnost polyuretanu a obaly na mobily na ní také staví část svého úspěchu. Neprodyšné plastové obaly by totiž mohly způsobit srážení vodní páry uvnitř, a tím pádem průnik vody do mobilu a jeho poškození. Prodyšnosti polyuretanu se také využívá u stélek obuvi, kde je velmi důležité odvádět pot od plosek chodidel.