Je pravdou, že jen málokterý dospělý člověk je naprosto spokojený s životním stylem, který vede. Většinou je to naopak, často bychom si přáli žít úplně jinak. Mnoho z nás má jasnou představu svého ideálního života, avšak skutečně jen málokomu se ji podaří naplnit. Na vině je hned několik poměrně důležitých faktorů. A tím hlavním je, že dnešní doba zkrátka tomu, co by si většina lidí přála, příliš nepřeje. Mnoho z nás sní o snadném životě, kdy nebudeme muset chodit do zaměstnání, případně budeme mít vysněnou práci. Proč je takovým problémem si to splnit?

 

Jednoduše proto, že si dnes nemůžeme příliš vybírat. Většina z nás je šťastná, že vůbec nějakou práci mají, a že mají dost peněz, aby mohli zaplatit všechny účty a koupit vše, co potřebují. O tom, že by spořili, si mohou nechat jen zdát.

 

práce může být velmi stresující

 

Pokud je však naším snem specifická pozice, ať už dobře placená nebo v oboru, o který se živě zajímáme, pak ani tady nemáme na růžích ustláno. V dobrých firmách a sektorech se nová pracovní místa neobjevují příliš často, neboť fluktuace zaměstnanců není nijak vysoká. A pokud už se nějaká pozice objeví, je jasné, že ji má v podstatě již přislíbenou příbuzný či známý některého z pracovníků.

většina z nás by chtěla žít zde

 

Je však otázkou, zda to, co chceme, je pro nás skutečně to nejlepší. Například pokud nebudeme chodit do klasického zaměstnání, přijdeme o kontakt s lidmi. A jaký vliv to může mít na psychiku lze pozorovat na lidech, kteří jsou v důchodu. Většina z nich po odchodu ze zaměstnání velmi rychle sejde, neboť už je v podstatě nic nedrží. Jistě, není to pravda o všech, avšak u většiny to lze pozorovat.

 

Pokud získáme vysněnou pozici, často zjistíme, že není ani zdaleka tak ideální, jak jsme si mysleli. Svého rozhodnutí tak můžeme časem začít litovat. Rozhodně bychom tedy měli být opatrní v tom, co si přejeme. Většinou totiž nevidíme, ignorujeme či podceňujeme negativa, a to se nám může velm snadno vymstít.