Kdyby opravdu záleželo jenom na vás, tak jak byste se rozhodli bydlet? Protože hodně lidí stále si myslí, že je nejvýhodnější bydlet v nájmu, ale někdo si zase myslí, že nejlepší je bydlet, když máte vlastní nemovitost. A nemovitost si pořídíte, jak za hotové peníze anebo když vám to někdo daruje a nebo když třeba si vezmete nějakou hypotéku. V dnešní době jsou hypotéky opravdu hodně výhodné, jenomže také hodně lidí se stále bojí a myslí si, že kvůli hypotéce se zadluží na opravdu hodně let. Tohle je sice pravda, protože je logické, že když si vezmete nějaké miliony, jako například moje teta, která si vzala šest milionů korun, tak je logické, že to potom taky budete dlouho splácet.

Peníze jsou v životě důležité.

Tohle jednoduše nejde splatit třeba za deset let, takže hypotéky se většinou berou na třicet let anebo také na čtyřicet let. A také jsem ještě chtěla zmínit to, že sice když bydlíte v nájmu a vlastně se nezadlužíte, tak je to výhodné jedině z toho hlediska, že vlastně nemusíte nikomu nic dlužit, že někdo vám nic nevezme a že prostě se nezadlužujte na několik milionů, jako například ti lidé, kteří si vezmou nějakou hypotéku.

Máte naspořené peníze?

Tady ale záleží také na tom, jak se k tomu postavíte. Pokud opravdu máte z čeho splácet a víte, že s partnerem budete opravdu snad už do konce života, tak se vám potom vyplatí, když si vezmete hypotéku. Navíc je to skvělé, že vlastně ta nemovitost bude vaše. A v případě potřeby ji kdyžtak prodáte. Jenomže když bydlíte v nájmu, tak vlastně vy nevlastníte žádnou nemovitost, takže potom ani nemáte co prodávat. Vyzkoušejte třeba například hypotéku bez registru, která je v poslední době velice oblíbená a má skvělé reference. Já sama jsem si řekla, že kdybych využívala někdy hypotéku, tak za mě jedině vyzkouším hypotéku bez registru. A tohle bych řekla i svému partnerovi, protože můj partner také chce mít vždycky tu nejlepší hypotéku.