Betonový plot cena je položka často zadávaná do vyhledávačů. Tato technologie se již rozšířila do povědomí veřejnosti zejména díky mimořádným vlastnostem, jaké vám žádný jiný typ oplocení nenabídne. Jde zejména o velmi tenký půdorysný průřez, kdy oplocení zabírá mnohem menší plochu pozemku, než cihlové či kamenné zdi. Zároveň tu ovšem máte dokonalé soukromí při maximální výšce oplocení dva a půl metru. A konečně ploty jsou zhotovené z železobetonových výlisků ve tvarových formách, mohou svým povrchem připomínat lámaný kámen, kamenné valounky, cihly či tvárnice, dřevo a různé ornamenty. Horní řada oplocení může být ve tvaru ozdobného oblouku, anebo lze plot doplnit dřevem či kovanými ocelovými pruty a vytvářet esteticky zajímavá řešení.

kamenná zídka

Veškeré tyto přednosti však vyvažuje jedna podstatná nevýhoda, a sice specifické nároky na výstavbu. Jde sice o stavebnicový systém bez malty a lepidel a montáž plotu vypadá na první pohled jednoduše, ale někteří lidé si neuvědomují, že se tu neobejdete bez mechanizačních prostředků. Každý sloupek váží třicet kilo a každá z desek přes sedmdesát. A zvedat desky ve dvou lidech do výšky, až nad hlavu, abyste je vzápětí zasunuli do drážek ve sloupcích, je heroický výkon. Toto byste zřejmě i zvládli u jedné nebo dvou řad oplocení, ale máte-li stavět plot o celkové délce osmdesát metrů a zvednout nad hlavu celkem sto šedesát desek, zřejmě vám dojde, že na to vaše síly stačit nebudou.

betonový plot cihla

Proto je výhodné objednat si plot i s montáží, odpadne vám pracné a drahé shánění autojeřábu i s obsluhou anebo koupě ne zrovna levného elektrického kladkostroje či vysokozdvižného vozíku, který pak možná už na nic jiného nevyužijete. Další výhodou oplocení na klíč je záruka na práci, pojištění proti poškození majetku (je třeba ověřit) a v ceně je i odvoz a složení materiálu a také výkopové práce.