Možná si říkáte, že se z oblečení a celkově módy dělá zbytečně věda. Ale představte si dvě ženy. Jedna hezky nalíčená a k tomu má oblečení, které ji perfektně sedí a ladí k jejímu stylu. Barvy ji sednou a celkově se díky tomu cítí sebevědomě.

Naproti tomu druhá žena si oblékla to, co zrovna našla ve skříňce čistého. Barvy k sobě moc neladí a střih její postavě také zrovna dvakrát nepřidá.

Která žena na tom bude lépe? A také jedno důležité módní tajemství: styl není o penězích. Za hezké kousky nemusíte utratit měsíční výplatu. Zároveň také neplatí to, že drahé kousky rovná se záruka slušivého a líbivého stylu. 

žena

Jak ale poznáte co vám skutečně sluší?

1) zjistěte, jaké barvy k vám jdou

Jako první se zaměřte na barevné spektrum. Jaké barvy jdou k vašim očím a pleti? Zkoušejte před zrcadlem a kombinujte. Klasika, která jde každému typu je bílá a černá. To jsou úplně základní barvy, které by měla mít každá žena v šatníku.

2) jaký jste typ

Bavíme se o tom, jaký jste typ osobnosti. Jste spíše sportovkyně, která se nejlépe cítí v pohodlném oblečení nebo snivá romantička, která nedá dopustit na květinové rozevláté šaty? Typ osobnosti bude určovat váš základní styl šatníku.

podprsenka

3) jakou máte práci

Můžete být duší rozevlátý bohém, ale vaše práce je seriózní manažerka. Tady se styl oblékání moc neshoduje. Do práce tak budete potřebovat spíše košile, kostýmky, černé kalhoty a saka.

4) test: v čem se cítíte sebevědomě?

Nic se nevyrovná vašemu vnitřnímu pocitu neboli intuici. Zkoušejte si různé modely, outfity a vnímejte, jak se v nich cítíte. V dobře zvoleném oděvu byste se měla cítit sebevědomě a dobře. Zkuste si v něm vyjít ven a pokud o něm nebudete vědět (sedne vám jak ulitý), je to ten správný. V oblečení by vás nemělo nic škrtit, škrábat, neměly byste neustále kontrolovat vyčouhlé ramínko podprsenky a tak dále.