Všichni rodiče stojí před narozením potomka před rozhodnutím co budou používat za pleny. V drtivé většině případů vyhrají látkové pleny, protože jsou jednoduché na používání. Oproti látkovým plenám není potřeba je namáčet a prát, a následně se logicky nemusí sušit. To všechno rodiče od látkových plen odrazuje. Pokud si na ně ale zvyknete, jednorázovou plenku už dítěti jen tak nedáte.

matka a dítě

Jednorázové pleny obsahují spoustu chemických látek a také mikroplasty. To způsobuje, že se jemná dětská pokožka velice snadno zapaří a vzniknou opruzeniny. Rodiče jim dávají přednost i proto, že jeden kus dnes stojí doslova jen pár korun. Jaká je ale kvalita takovýchto plen? Pokud chcete aby vaše dítě nemělo problém s opruzeninami a zajímá vás také životní prostředí, určitě je lepší používat látkové pleny.

Nebojte se jich
I když jsou pracnější, rozhodně stojí za to. Používáním látkových plen nevzniká odpad, a navíc pleny můžete koupit i z druhé ruky. Abyste měli doma vždy látkové pleny po použití na jednom místě a necítili jste je po bytě, nezapomeňte si do látkoví výbavy pořídit pytle na látkové pleny Delamedoplen
.

látkové pleny

Látkové pleny fungují jednoduše. Čtvercová plena se složí a vloží do svrchních kalhotek, které čtverec udrží na místě. Existuje mnoho druhů svrchních kalhotek, které si můžete vybrat pro kluky, holky i v neutrálních barvách. Svrchní kalhotky existují dokonce i jako rostoucí, které se zapínají pomocí patentek. Je jich na nich několik řad, takže zapnete vždy jen ty, které odpovídají velikosti vašeho miminka. Látkoví sadu plenek můžete potom bez problémů prodat. Nová sada stojí v průměru 10 tisíc, což je suma, za kterou nakoupíte jednorázové pleny na rok. Látkové pleny můžete používat na více dětí, a prodáte je jen s minimální finanční ztrátou, takže se je rozhodně vyplatí používat alespoň doma, když už ne na cesty.