Pojem “second hand” je všem známý spíše pod zkratkou “sekáč”. Je to obchod s použitým oblečením, které už někdo nosil, ale stále je hezké a je škoda ho vyhodit, když ho může použít někdo další. Použité oblečení se k nám většinou dováží z velkoskladů ze zahraničí. Poté se pečlivě třídí, protože i tady se může objevit oblečení, které se už k dalšímu použití nehodí. Proto je potřeba oblečení protřídit a až poté se může odeslat do jednotlivých obchodů.

barevné oblečení

V každém sekáči většinou najdete oblečení, boty i doplňky pro muže, ženy i děti. Použité oblečení ale vůbec neznamená, že je špinavé a nebo děravé. Do obchodů se dostává jen to, co je ještě hezké a co vám neudělá ostudu. Některé lidé takové použité oblečení nosí běžně třeba do práce, ale mnoho lidí vyhledává použitý oděv k ničení například na zahradu. Při domácích pracech se často stane, že si oblečení ušpiníte nebo zničíte tak že je pak jen na vyhození. Proto je dobré mít v záloze něco na práci, čeho vám líto nebude.

Pokud pracujete na zahradě nebo si se děti hrajete třeba na honěnou, určitě se vám někdy stalo, že se vám na oblíbeném tričku objevila skvrna která nejde vyprat a nebo jste si utrhli kus zipu. To jsou věci které se stávají, a u obnošeného oblečení vám to líto nebude tak jako u oblečení které nosíte běžně třeba s kamarádkami na kávu. K nákupu použitého oblečení můžete využít třeba dámský second hand https://www.semoda.cz/Damske-obleceni-c1_0_1.htm, kde najdete boty i oblečení a doplňky.

oblečení v obchodě

Vybrat si můžete i jedinečné kousky, které už v běžných obchodech nenajdete. Výsledkem tak můžou být skvělé outfity, které ze současného oblečení neposkládáte. V těch nejlepších sekáčích najdete i designerské kousky z největších a nejluxusnějších módních domů, a to za pár korun. Ceny jsou u sekáčů velmi nízké a oblečení tady můžete najít opravdu hezké. Nebojte se nakupovat v sekáči.