Dovolená s domácím mazlíčkem? Vzít ho sebou, nebo mu raději najít místo, kde přečká, než se vrátíte? Léto už nám klepe na dveře a s ním je tu i plánovaná dovolená, konečně si budete moci odpočinout. No a pro vás je tu velká životní otázka. Jet na dovolenou s domácím mazlíčkem? Nebo je pro něho lepší mu zařídit na tu dobu co budete pryč kvalitní hlídání? Tak, jak tak si to budete muset všechno do předu naplánovat. Pokud necháte mazlíčka doma, tak budete muset zajistit opravdu kvalitní hlídání, aby se váš mazlíček měl po dobu vaší nepřítomnosti stejně dobře jako s vámi. Ono taky někdy záleží, jaké zvíře vlastníte.

dovolená

Třeba u takových psů, není cestování velký problém, obzvláště pokud jsou menšího vzrůstu. Dále byste si měli hned na začátku zjistit, zda do dané destinace, do které se chystáte je povoleno mít domácí mazlíčky. Jestli to teda nebude problém? I když se to může zdát, tak v dnešní době to samozřejmostí není a některé resorty prostě zvířata odmítají. Taky když budete mít na dovolené mazlíčka, tak si budete podle něj muset zařídit i program. Tak že jak vidíte, určitě to nebude jednoduché a měli byste se na to opravdu připravit a nenechávat to na poslední chvíli. 

dovolená

Další důležitou věcí je mít všechno s mazlíčkem v pořádku, tak že si určitě zkontrolujte poslední návštěvu veterináře a zda je mazlíček očkovaný, nebo zda má třeba nějaký doklad na vycestování, tak že určitě si zařiďte petpassport, který vám umožní vycestovat s domácím přítelem za hranice. Taky ne do všech zemí si můžete mazlíčka přivézt, tak že ještě před odjezdem si zkontrolujte, zda do dané země můžete se svým mazlíčkem přicestovat. Někde to může být opravdu problém. To samé byste si měly zjistit jak je na tom stát s očkování, vzteklina je samozřejmostí, ale některé státy taky mohou vyžadovat ještě nějaké doplňkové očkování, které tady u nás třeba není povinné.