Takové obavy se u žadatelů o úvěr objevují poměrně často. A mnohé lidi od výhodného úvěru dokonce odradí. A to je škoda, protože podmínky získání vstřícné nebankovní hypotéky jsou poměrně prosté, a ty dvě prosté podmínky, které musíte splnit, málem ani nestojí za řeč.

Tak jako všude jinde, tak i zde musíte mít solidní bonitu. Prokázání dostatečných příjmů a výdajů se nevyhnete, ať už se obrátíte kamkoli. Jedná se o zákonem stanovenou podmínku, kterou musí dodržet každý poskytovatel úvěrů. Jenže bonitu netvoří jen jedno jediné číslo a její posouzení je otázkou prověření celé řady faktorů, které spolu vzájemně souvisejí. V praxi to znamená, že když posuzujete něco tak komplexního, čím bonita žadatele bezesporu je, tak máte na výběr, jak se k celé věci postavíte – a když na tom žadatel není vysloveně špatně, tak záleží jen na vás, do jaké můry mu vyjdete vstříc, nebo naopak. A v tom se projevuje značný rozdíl mezi bankami a nebankovními společnostmi. Zatímco banky striktně trvají na plnění svých předem přísně nastavených kritérií. Nebankovní společnosti volí flexibilní přístup a snaží se vám vyjít maximálně vstříc.

drobne mince (3)

Jak již bylo řečeno, druhou podmínkou pro získání úvěru je v případě nebankovních půjček ručení nemovitostí. Ale ani to není žádná věda, a dokonce zde existuje šikovné řešení pro případ, že opravdu žádnou nemovitost nevlastníte.

Prvním vstřícným krokem poskytovatele úvěrů vůči žadatelům je to, že můžete ručit libovolným nemovitým majetkem. Můžete si sjednat nebankovní hypotéku fahd.cz na pozemek, na garáž, na rekreační chatu, a obvyklé je samozřejmě i ručení bytem anebo domem. Zkrátka jde o to, aby vámi zvolená nemovitost měla takovou hodnotu, která bude korespondovat s výší částky, o jakou máte zájem. Jednoduše řečeno, když chcete získat hodně peněz, musíte zvolit i hodnotnou nemovitost.

hra o penize

A když žádnou nemovitost nevlastníte? V tom případě se za vás může svým majetkem zaručit libovolná třetí osoba, kdokoli, kdo s tím bude souhlasit.