Mít vlastní domácí elektřinu je dnes celkem běžná věc. Mnoho lidí si na domy nechá montovat solární panely, díky kterým je možné si vyrobit vlastní elektřinu. Díky tomu nebudete potřebovat tolik elektřiny od dodavatele, a tak máte jistotu, že částky za odebranou elektřinu nebudou tak vysoké jako dřív. Domovní solární elektrárna je vhodná nejen pro novostavby, na kterých je vidíte nejčastěji, ale i pro starší domy. Panely se dají namontovat i na střechy bytových domů nebo třeba na garáž. Kdo má dostatek místa v zahradě, může si vyčlenit místo i na zemi, ale čím výš panely jsou, tím je to samozřejmě lepší.

panely na střeše

Pořizovací cena je vysoká
Části lidí si už nějaké panely namontovat nechala, ale část ještě váhá. Mají obavy z toho, že návratnost není tak rychlá. Na našem webu se dozvíte mnoho užitečných informací o této obnovitelné elektřině, a najdete zde i informace o návratnosti investice. Někdo si nechá namontovat třeba jen dva panely, někdo si jimi pokryje celou střechu. Záleží kolik peněz do elektrárny chcete investovat a jakou máte spotřebu. Od toho se dovíjí počet panelů i jejich výkon.

střecha panely

Každý majitel solárních panelů je nadšený, že díky nim si vyrobí svou elektřinu, a nemusí ji tolik spotřebovat ze sítě. I přes vyšší cenu se to stále vyplatí. Navíc máte možnost získat dotace, které vám ušetří nemalé peníze. Je to investice na desítky let, která vás bude neustále těšit, protože budete méně závislí na dodávkách od dodavatele. A to je hlavní důvod, proč je o solární panely takový zájem.

Zatímco když vaše domácnost odebírá elektřinu jen ze sítě, jste zcela závislí na tom, kdy elektřina půjde, a pokud dojde k havárii nebo k bouřce, snadno se stává, že proud vypadne. Náprava často trvá nejméně několik hodin, a po tuto dobu jste bez elektřiny. Se solárními panely s bateriovým úložištěm ale budete mít elektřinu i v této situaci.